ZMĚNA VÝŠE STÁTNÍCH SLEV VE VEŘEJNÉ DOPRAVĚ

Od 1. dubna 2022 dochází ze strany státu ke změně výše poskytovaní kompenzace slev na jízdném ve veřejné dopravě. Na základě rozhodnutí Vlády ČR bude výše slev pro žáky ve věku 6 – 18 let, pro studenty do 26 let a pro cestující starší 65 let snížena ze 75 % na 50 % z jednoduché jízdenky. Pro cestující, kteří jsou držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, zůstává sleva ve výši 75 % z jednoduché jízdenky. Způsob prokazovaní nároku na slevu se nemění.

V návaznosti na změnu výše poskytovaných kompenzací slev dochází od 1. dubna 2022 také k úpravě Ceníku jízdného v integrovaném dopravním systému IREDO.

Časové jízdenky zakoupené před účinností této změny, tj. s prvním dnem platnosti do 31.3.2022, platí až do konce své platnosti.

Věříme, že Vás tato změna jízdného neodradí od využívání veřejné dopravy v Královéhradeckém kraji. Doporučujeme využití časových jízdních dokladů IREDO, které pro pravidelné cestující do základních, středních škol, ale i vysokých škol přinášejí výrazné slevy, které se vyplatí i když některé dny během měsíce nebo čtvrtletí zůstanete doma.

Aktualizovaný Tarif IDS IREDO a Ceník jízdného IREDO naleznete v příloze ke stažení: